Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 25 kwietnia 2024

Etapy edukacji na targach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Na przełomie marca i kwietnia uczniowie ostatnich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu będą mogli zapoznać się z ofertą szkół kolejnego etapu edukacji. 29 marca odbędą się XV Bełchatowskie Targi Edukacyjne dla uczniów szkół średnich, natomiast 5 kwietnia swoją ofertę dla uczniów gimnazjów przedstawią szkoły ponadgimnazjalne podczas VI Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoły prowadzone przez bełchatowskie starostwo zachęcają bogatą ofertą edukacyjną.
1
Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie organizują XV Bełchatowskie Targi Edukacyjne. Spośród blisko 30 wystawców swoją ofertę edukacyjną zaprezentują uczelnie wyższe, szkoły policealne oraz instytucje organizujące szkolenia zawodowe. Do siedziby ZSP nr 4 przy ul. Czaplinieckiej 98 w Bełchatowie zapraszamy 29 marca od godziny 9.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Wyczachowski. starosta bełchatowski.

Targi adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, osób bezrobotnych oraz do wszystkich, którzy zainteresowani są dalszym kształceniem i obecnymi trendami na rynku pracy. Każdego roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów oraz osób z całego powiatu bełchatowskiego. Celem targów jest przekazanie ważnych informacji niezbędnych do trafnego i świadomego wyboru drogi zawodowej. Oprócz placówek oświatowych z Bełchatowa wystawcami będą także przedstawiciele szkół policealnych i uczelni wyższych m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Częstochowy i Wrocławia.

Z kolei 5 kwietnia 2017 r. w godz. 9.00 - 13.00 również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie odbędą się VI Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu bełchatowskiego charakteryzuje różnorodność profesji, do której uczeń nabędzie uprawnienia, po zakończeniu kilkuletniej nauki. Jest w czym wybierać. Wśród nowości jest taki zawód jak blacharz samochodowy. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych zdobędą nie tylko zawód, ale wiele dodatkowych umiejętności, np. językowych. Angielski i niemiecki są praktycznie w każdej szkole. Niektóre uczą także rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Na poziomie zasadniczej szkoły można zdobyć zawód np. piekarza, cukiernika, kucharza, stolarza, fryzjera, wędliniarza, montera sieci instalacji sanitarnych, lakiernika, elektryka czy sprzedawcy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. W ramach Technikum Mechanicznego w tej zelowskiej placówce uczą się przyszli mechanicy samochodów oraz informatycy  Fryzjerów, kucharzy, sprzedawców, a także techników hotelarstwa, żywieniowców, logistyków, ekonomistów, geodetów i specjalistów od reklamy kształci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie.  Ciekawa jest także oferta ZSZ w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, która zachęca do podjęcia nauki w zawodach ślusarza, elektryka, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz mechanika pojazdów samochodowych. Z kolei Technikum Energetyczne kształci m.in. informatyków, elektroników, elektryków i techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Licea ogólnokształcące, które zasadniczo przygotowują absolwentów do egzaminu dojrzałości i edukacji na poziomie uczelni wyższych, także tworzą oddziały o profilowanych programach nauczania. Klasy mundurowe, tj. strażacką, policyjną i wojskową,  ma liceum w ZSP nr 3. I LO im. W. Broniewskiego  proponuje profile medyczny, matematyczny, humanistyczny i menedżerski, a „Kochanowski” - społeczno–prawny, menadżerski, politechniczny, medyczny, pielęgniarski i sportowy z piłką siatkową dziewcząt i chłopców.

Absolwencie gimnazjum!
Nadszedł czas na dokonanie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Poniżej prezentujemy oferty edukacyjne szkół prowadzonych przez Powiat Bełchatowski na rok szkolny 2017/2018.

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie tradycyjnie oferuje oddziały medyczne – cieszące się corocznie dużym zainteresowaniem. Poza tym proponuje naukę w oddziale matematycznym, menedżerskim i humanistycznym.

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie proponuje oddział społeczno-prawny, medyczny, pielęgniarski, politechniczny oraz sportowy z piłką siatkową dziewcząt i chłopców..

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. gen. Ludwika Czyżewskiego funkcjonuje:
IV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami mundurowymi: strażackim, policyjnym i wojskowym.
Technikum Energetyczne zgodnie z tradycjami szkoły proponuje kształcenie w zawodach: technik informatyk, technik budownictwa, technik elektronik, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik mechanik. Nowością w Technikum w roku szkolnym 2017/2018 będzie technik pojazdów samochodowych.
Zajęcia praktyczne organizowane są w zakresie szkoły.
I Zasadnicza Szkoła Zawodowa zachęca do podjęcia nauki w zawodach: ślusarz, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Zajęcia praktyczne organizowane są w zakresie szkoły (z wyjątkiem zawodu mechanik pojazdów samochodowych).

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta funkcjonuje:
Technikum Ekonomiczno – Hotelarskie, które zaprasza do podjęcia nauki w zawodach: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik geodeta, technik usług fryzjerskich oraz technik organizacji reklamy.
II Zasadnicza Szkoła Zawodowa proponuje naukę w zawodach: fryzjer, kucharz, sprzedawca.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie funkcjonuje:
Technikum Mechaniczne zachęca do podjęcia nauki w zawodach: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk.
Zasadnicza Szkoła Zawodowa proponuje naukę w zawodach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych, a także nowość: blacharz samochodowy oraz w klasie wielozawodowej: piekarz, cukiernik, kucharz, stolarz, fryzjer, wędliniarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, lakiernik, elektryk oraz sprzedawca.
K.Borowski, J. Zawada
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
harmonogram dla Gimnazjów (pdf) 0.02mb (Pobrań: 106)
← powrót