Piątek 19 kwietnia 2024

Festiwal ekologicznych spektakli

Nagrody o łącznej wartości 15 tysięcy złotych trafiły do placówek szkolno-wychowaczych, które uczestniczyły w Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci. Wydarzenie jest jednym ze sztandarowych działań w zakresie edukacji ekologicznej samorządu powiatu bełchatowskiego. Na jego podsumowanie Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr przekazała laureatom gratulacje i wartościowy sprzęt elektroniczny.
główne
W dwudniowym Festiwalu zaprezentowanych zostało osiemnaście przedstawień teatralnych, które tematycznie nawiązywały do ochrony środowiska, piękna przyrody i obowiązku troszczenia się o nią. Najczęściej pojawiającym się motywem tegorocznego konkursu było zaśmiecanie otoczenia. Dzieci apelowały o właściwą segregację odpadów, oszczędzanie wody i prądu, korzystanie z ekologicznych środków transportu. Jury oceniało dobór repertuaru, kostiumy, ogólny wyraz artystyczny i wartości wychowawcze spektakli. Wiele z nich było zabawnych, z pomysłowymi przebraniami, wykonanymi z surowców wtórnych.

W kategorii wiekowej przedszkoli i klas „0” podstawówek najbardziej podobało się Przedszkole Samorządowe nr 4 w Bełchatowie. Drugie miejsce przyznano Integracyjnemu Przedszkolu samorządowemu nr 3 w Bełchatowie, a trzecie PS nr 1. Drugą kategorię stanowiły wszystkie pozostałe placówki, które zgłosiły się na Festiwal. Najwyżej ocenione zostało przedstawienie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie. Na podium stanęli także uczniowie SP nr 1 i SP w Wygiełzowie. Zwycięskie placówki otrzymały wartościowe nagrody, takie jak laptopy, aparaty fotograficzne i przenośne głośniki, a aktorzy drobne upominki, jak zestawy do malowania, powerbanki, nośniki pamięci (pendrive). Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w spektaklach, także otrzymały prezenty (książki i przybory do pisania).
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji