Środa 24 kwietnia 2024

Festyn dla dzieci z SOSW od górników

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie oraz ich wychowawcy i rodzice - w sumie około dwustu osób - bawili się na pikniku, zorganizowanym specjalnie dla nich przez górników. Okazją był Dzień Dziecka, a miejscem OSIR „Wawrzkowizna”.
główne
Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB „Bełchatów” od dwudziestu czterech lat „opiekuje się" wychowankami SOSW w Bełchatowie, pamiętając o nich w takie dni jak grudniowe Mikołajki czy czerwcowy Dzień Dziecka. Z tych okazji górnicy przekazują Ośrodkowi prezenty czy organizują spotkania z zabawą i poczęstunkiem.

- Decyzja o wspieraniu dzieci z SOSW zapadła prawie ćwierć wieku temu i nasi związkowcy włączają się w tę pomoc każdego roku, przeznaczając część związkowego funduszu na zakupy potrzebnych Ośrodkowi rzeczy – mówi Adam Blada z ZZ PRC KWB „Bełchatów”. - Na czerwcowe festyny zapraszamy dzieci z opiekunami i cieszymy się, że gościmy nawet całe rodziny, które wspólnie się bawią.

W tym roku dołączył do dzieci Gryfinek, powiatowa maskotka, którą zabrali z sobą starosta Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk, goście wydarzenia. W podziękowaniu za wspaniały prezent uczniowie SOSW przygotowali dla zebranych krótki występ artystyczny oraz pracę plastyczną. Jak przyznała Małgorzata Stemplewska, dyrektor Ośrodka, dzieci cały rok z utęsknieniem czekają na dzień 1 czerwca. I trudno się dziwić. Górnicy przygotowali ciasta, słodycze, kiełbaski pieczone na ognisku i dyskotekę w plenerze. Zabawa trwała kilka godzin. Dzieci korzystały także z atrakcji „Warzkowizny”, jak jazda rowerkami go-kart i podziwianie koni.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji