Piątek 29 marca 2024

Filip otrzymał pomoc

Zakończyła się akcja pod nazwą „Zakręcona pomoc dla Filipa”. W ciągu kilku miesięcy udało się uzbierać ponad 4 tony kolorowych zakrętek.
główne
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Andrzej Jędrzejczyk Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, Katarzyna Góralczyk prezes Fundacji Nauka i Kultura Kraków podsumowali akcję „Zakręcona pomoc dla Filipa”. Akcja trwała kilka miesięcy, udało się uzbierać pond 4 tony kolorowych zakrętek. Dzięki zaangażowaniu większości szkół i przedszkoli z powiatu bełchatowskiego Filip otrzyma upragniony sprzęt. A jest mu on niezbędny, bowiem chłopak walczy o zdrowie, a co za tym idzie godne życie. Filip to 19 latek, który w wieku 17 lat przeżył trzy udary, wymagał nieustannej rehabilitacji, aby choć w małej części wrócić do sprawności sprzed choroby. Częściowo rehabilitacja przyniosła zamierzone efekty. Jednak niedowład prawej ręki pozostał. Jego marzeniem jest móc ponownie zacząć pisać. Aby to się udało niezbędna jest rękawica wraz z generatorem poprawiająca właściwości sensomotoryczne ręki oraz komputer, dzięki któremu Filip będzie mógł odrabiać lekcje i zdobywać wiedzę tak jak inni uczniowie. Teraz będzie miał szanse spełnić swe marzenie. Sprzęt trafił do Filipa i jego rodziców.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji