Sobota 20 kwietnia 2024

Finał Dnia Ziemi będzie wesoły i kolorowy

Parada uliczna, występy artystyczne, konkursy, stoiska z ekologicznymi rozmaitościami złożą się na tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Ziemi. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia trwają od wielu tygodni.
PODZ glowne
Obchody Dnia Ziemi w powiecie bełchatowskim to przedsięwzięcie, w które włączają się przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy. Dzięki organizowaniu wydarzenia w centrum Bełchatowa, każdy może wziąć w nim udział. Korzyści jest wiele, bowiem jest to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie inaczej będzie w tym roku.

PODZ zaplanowano 2 czerwca na scenie i placu obok Gigantów Mocy. Przedsięwzięcie rozpocznie Parada Wolności dla Ziemi. Barwny korowód uczniów, nauczycieli i podopiecznych z placówek oświatowo-wychowawczych przemaszeruje bełchatowskimi ulicami prezentując autorskie transparenty i hasła nawołujące do ochrony naturalnego środowiska i zdrowego trybu życia. Udział w konkursie na najlepsze hasło zgłosiło 26 placówek. PODZ będzie także towarzyszyć Jarmark Ekologicznych Rozmaitości. Złoży się na niego blisko 20 stoisk wystawienniczych. Na scenie pojawią się lokalni artyści, a na placu obok będą trwać warsztaty ekologiczne, przygotowane przez Fundację Cylinder. Do atrakcji z pewnością można zaliczyć również animacje taneczne, wielkoformatowe malowanie farbami za pomocą naturalnych pędzli (m.in. pióra, liście, kamienie, gałązki, trawy, kwiaty), kreatywne zabawy – jak wykorzystać rolki po papierze, twórcze wykorzystanie nakrętek po napojach, tworzenie instrumentów muzycznych, zabawy z chustą animacyjną, edukacyjne domino. Koordynator wydarzenia, Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie zadbał o atrakcyjne nagrody dla laureatów konkursów. Koszty organizacji PODZ pokrywa budżet powiatu bełchatowskiego.
Agnieszka Zawodzińska