Czwartek 28 marca 2024

Finał konkursu z historii

Dwunastu uczniów szkół średnich zmierzyło się w XVII Powiatowym Konkursie z Historii, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bełchatowie pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego. Młodzież popisywała się wiedzą nt. sytuacji Polski pod zaborami w latach 1795-1918. Laureaci otrzymali czeki na łączną sumę 500 zł.
główne
Komisja, złożona z nauczycieli historii, oceniła poziom wiedzy uczniów jako dość wysoki. Do konkursu zgłosiło się pierwotnie piętnaście osób, ostatecznie wystartowało dwanaście. Sprawdzenie ich wiedzy polegało na rozwiązaniu pisemnego testu. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Filip Drygalski (LO im. Z.Herberta), który otrzymał czek na 250 zł. Swoją nagrodę zamierza przeznaczyć na urodzinowe prezenty dla przyjaciół i na zbliżający się Dzień Kobiet. Drugie miejsce zdobył Wojciech Pacześ (I LO im. W.Broniewskiego; czek na 150 zł), a trzecie - Kacper Leśniewski (II LO im. J. Kochanowskiego, czek 100 zł). Dyplomy i czeki wręczyły laureatom dyrektor „Bronka” Joanna Zalejska oraz w imieniu Starosty Bełchatowskiego Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji w bełchatowskim starostwie. Wiedzy i odwagi pogratulowano wszystkim uczestnikom. Młodzież przyznała, że mimo trudu przygotowania się do konkursu, udział w nim był także okazją do  "posiedzenia sobie w szkolnej ławce". W dobie nauki zdalnej okazało się to prawdziwą przyjemnością;)
Zespół PR