Sobota 20 kwietnia 2024

Fotowoltaika = oszczędności i ekologia

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie odbyła się pierwsza w tym roku bezpłatna narada szkoleniowa, której organizatorami są Starosta Bełchatowski oraz Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy z zakresu dotyczącego instalacji fotowoltaicznych.
główne
Tego typu spotkania są świetną okazją do usprawnienia komunikacji pomiędzy osobami pełniącymi samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, organami zajmującymi się inwestycjami na terenie powiatu bełchatowskiego, a organami administracji architektoniczno-budowlanej tutejszego starostwa. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 osób, w tym członek zarządu Marek Jasiński. Podczas narady szkoleniowej omówione zostały przepisy związane z procedurami uzyskania pozwoleń na budowę inwestycji fotowoltaicznych, obowiązujące uregulowania prawne, a także rozwiązania i wymagania techniczne stawiane instalacją fotowoltaicznym.
Spotkanie było także okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i podjęcia współdziałania w celu wypracowania wspólnej interpretacji istotnych dla środowiska budowlanego przepisów.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji