Sobota 20 kwietnia 2024

Gimnazjaliści lubią przyrodę

Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza był gospodarzem powiatowego konkursu przyrodniczego dla gimnazjalistów. Ósma już edycja konkursu przebiegała pod hasłem ,,Litosfera warunkiem rozwoju ludzkości”. Budżet powiatu sfinansował zakup nagród.
glowne
Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie bełchatowskich gimnazjów: PG nr 2, PG nr 3, PG nr 4, PG nr 7 oraz PG w Drużbicach, PG w Klukach i Gimnazjum w Kleszczowie. Rywalizacja składała się z dwóch części. W plastycznej młodzież wykonywała prace na zadany temat. Następnie rozwiązywano pisemnie testy. Komisja wyłoniła 10 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy następnie zmagali się w części finałowej. Pytania okazały się dość trudne, emocje rosły po każdej serii pytań, lecz mimo to panowała miła, koleżeńska atmosfera.

Laureatami rywalizacji indywidualnej zostali:
Julia Sołtys z PG w Kleszczowie– I miejsce,
Magdalena Kowalska PG nr 2– II miejsce,
Kinga Berłowska PG nr 3– III miejsce.

W kategorii zespołowej na I miejscu znalazło się PG nr 3, na II miejscu PG w Kleszczowie i na trzecim PG nr 2. W części plastycznej I miejsce zajęła–Natalia Łukasiewicz z PG Klukach, II miejsce – Ewelina Gierakowska z PG Kleszczów i III miejsce Olgierd Krężlik z PG nr 2.

Nagrody w postaci sprzętu turystycznego, albumów i statuetek o wartości 600 zł ufundowało bełchatowskie starostwo. Celem konkursu przyrodniczego jest rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi, rozpowszechnianie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, kształcenie umiejętności samodzielnego obserwowania otaczającego nas świata i kształtowanie postaw proekologicznych, rozbudzanie wrażliwości na drugiego człowieka i piękno natury, stworzenie uczniom możliwości nawiązania rywalizacji, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień manualnych.
Opr. A.Zawodzińska