Czwartek 25 kwietnia 2024

Głosy z powiatu

Śpiewająco przywitali pierwszy dzień wiosny uczestnicy II Powiatowego Konkursu Piosenki „Muzyka Łagodzi Obyczaje”, pod patronatem Starosty Bełchatowskiego. Można było usłyszeć większość aktualnych przebojów serwowanych w stacjach radiowych, nie zabrakło na przykład utworu Shallow Lady Gagi z filmu „Narodziny Gwiazdy”. Wykonawcami była młodzież ze szkół powiatu bełchatowskiego.
główne
Konkurs odbywał się w auli Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie. W konkursie wzięli udział uczniowie z terenu powiatu bełchatowskiego, m.in.: SP nr 1, SP nr 5, SP nr 8, SP nr 12, SP nr 13, Publicznego Gimnazjum Nr 7 im. Zbigniewa Herberta, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Bełchatowie, z Kaszewic, Szczercowa. Celem konkursu było integrowanie uczniów z terenu powiatu bełchatowskiego, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania nauką języków obcych, łączenie zainteresowań językowych i muzycznych, dostrzeganie różnorodnych interpretacji tekstów, kształtowanie wrażliwości muzycznej młodzieży.

Wyniki konkursu:
W kategorii: soliści – uczniowie szkoły podstawowej
I miejsce – Zuzanna Rychlik z SP nr 8
II miejsce – Oriana Cejnóg z SP nr 1
III miejsce – Amelia Biniecka z SP nr 5
Wyróżnienie – Oliwia Tomecka z SP nr 5

W kategorii: soliści – uczniowie oddziałów gimnazjalnych
I miejsce – Gabriela Zatorska z PG nr 7
II miejsce – Zuzanna Krzywaźnia z PG nr 1
III miejsce – Natalia Stankiewicz z PG nr 2
Wyróżnienie – Natalia Goszcz z PG w Szczercowie
Natalia Pastusiak z PG nr 1
Magdalena Dłubak z PG w Szczercowie

- Poziom występów oceniam na średnio – wysoki – mówi Paweł Bauer, członek jury. - Uważam, że można jeszcze więcej wydobyć z tej młodzieży, po prostu trzeba z nią jeszcze popracować. W interpretacji piosenki nie wystarczy tylko wyjść na scenę i ją odśpiewać, trzeba też przekazać coś całym sobą.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy