Poniedziałek 17 lutego 2020

Gmina Kleszczów zaprasza na dożynki do Wolicy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Plenerowa uroczystość GMINNEGO ŚWIĘTA PLONÓW będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 25 sierpnia w miejscowości Wolica, na terenie miejscowego boiska sportowego.

 
zdjęcie
Dożynki rozpoczną się tradycyjnym przemarszem korowodu, który wyruszy sprzed Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wolicy i prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Kleszczów przejdzie na miejsce uroczystości. Na początek zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta. Po niej nastąpi poświęcenie chleba i dożynkowych wieńców. Rozrywkową część dożynkowej imprezy rozpocznie kleszczowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Można też będzie obejrzeć występ dziecięcego zespołu ludowego, który działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie.
W dalszej części festynu uczestnicy będą mieli okazję posłuchać występu kapeli PIECZARKI, koncertu w wykonaniu Tomasza Niecika,              a następnie koncertu zespołu BABSZTYL. Gwiazdą Dożynek w Gminie Kleszczów będzie zespół VARIUS MANX z Kasią Stankiewicz.
Organizatorzy planują dodatkowe atrakcje. Będzie można bawić się w wesołym miasteczku, nauczyć samodzielnego pieczenia chleba podczas specjalnych warsztatów, przygotowane też zostaną wystawy rękodzieła, które wykonali uczestnicy zajęć prowadzonych w placówkach kultury Gminy Kleszczów.
 
Źródło:Jerzy Strachocki
Urząd Gminy Kleszczów
Foto:UG Kleszczów
← powrót