Czwartek 25 kwietnia 2024

Gorączka naboru do szkół średnich w zenicie

Zakończyła się właśnie rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. W szkołach samorządu powiatu bełchatowskiego dziś w południe (20 lipca) było wolnych ponad 50 miejsc, najwięcej w „Bronku” - 12. Sytuacja zmienia się jednak z godziny na godzinę. Ponad siedemset osób może już cieszyć się z bycia uczniem pierwszej klasy wybranej szkoły.
glowne szkoly
Rekrutacja zakończyła się o godz. 12. To moment dla uczniów, którzy nie dostali się do preferowanej szkoły (tzw. pierwszego wyboru), by szukać swojego miejsca w innej placówce. W szkołach prowadzonych przez starostwo zostało w sumie ponad 50 miejsc. Można zgłosić się jeszcze do np. klasy matematyczno-fizycznej z informatyką, klasy medycznej z fizyką czy humanistycznej z geografią w I Liceum Ogólnokształcącym. Pojedyncze miejsca na kilku profilach są także w II LO (menadżerski, medyczny, politechniczny, sportowy). Po kilka wolnych miejsc zostało w Technikum Energetycznym w ZSP nr 3 (budownictwo, informatyk, elektryk) i Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim w ZSP 4 (ekonomista, technik usług fryzjerskich, logistyk).

W sumie zostało przyjętych 716 uczniów do 27 oddziałów. Uczniowie, którzy nie zostali przyjęci, muszą teraz udać się do szkół, gdzie są wolne miejsca i wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Dołączą do nich także te osoby, które w sierpniu będą jeszcze pisać testy poprawkowe, kończące etap edukacji gimnazjalnej. Jak pokazuje praktyka, roszady uczniów mogą potrwać jeszcze w pierwszych dniach nowego roku szkolnego.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji