Piątek 23 sierpnia 2019

Gryfinek świętował ze strażakami w Kurowie

Moc atrakcji czekała na osoby, które mimo niesprzyjającej aury, przybyły do Kurowa na Strażacki Festyn Rodzinny, zorganizowany 5 maja przez OSP w Kurowie w ramach obchodów  Dnia Strażaka. Przedsięwzięcie objęła honorowym patronatem Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
Głównym punktem wydarzenia było posadzenie  drzewek w parku przy strażnicy OSP w Kurowie w ramach akcji "100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego". Tego symbolicznego czynu dokonali m.in. Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, Przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie Sławomir Malinowski, Członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie Leszek Maciaszczyk i Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

Pokazy strażackie, animacje dla dzieci, słodkie wypieki i grillowana kiełbasa to pozostałe atrakcje, którymi "częstowano" rtego dnia. Mieszkańcom Kurowa i okolic towarzyszyła również maskotka Powiatu Bełchatowskiego, Gryfinek, który częstował najmłodszych słodkościami.
Anna Rumik
Zespół  ds.Promocji