• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Sobota 19 sierpnia 2017

Gryfinek w nadmorskiej misji specjalnej

Gryfinek, czyli powiatowa maskotka, nazywana też Królem Lwem, uczestniczył w XI Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach. Impreza, organizowana przez nasz partnerski powiat słupski, służy współpracy regionów i pomaga chorym dzieciom.
Odkąd powiat bełchatowski ma swoją maskotkę, bierze udział w spotkaniu pluszaków z całej Polski, odbywającym się latem w Rowach w powiecie słupskim. W tym roku przyjechało dziewiętnaście ogromnych przytulanek. Maskotki przeparadowały w barwnym pochodzie przez miasto i odwiedziły małych pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim im. Janusza Korczaka w Słupsku. Paweł Lesiak z bełchatowskiego starostwa, który kolejny raz wcielił się w nietypową rolę Króla Lwa,\wspomina to doświadczenie jako wyjątkowe przeżycie.

- Przyznam szczerze, że kostium maskotki nie jest wygodny, ale uśmiech na twarzach dzieci, który wywołuje widok Gryfinka, jest bezcenny – mówi Paweł Lesiak. - Dzieci chętnie też ze mną rozmawiają, niektóre są lekko przestraszone rozmiarami pluszaka, ale wszystkie są ciekawe i mocno się przytulają.

Maskotki wzięły też udział w konkursie na najsympatyczniejszą. Wygrała go Czarna Pantera. Przypomnijmy, że Gryfinek także już był laureatem tej rywalizacji w roku 2014.
A.Zawodzińska
Foto: B.Rogut