Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Gryfinek w nadmorskiej misji specjalnej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Gryfinek, czyli powiatowa maskotka, nazywana też Królem Lwem, uczestniczył w XI Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach. Impreza, organizowana przez nasz partnerski powiat słupski, służy współpracy regionów i pomaga chorym dzieciom.
zdjęcie
Odkąd powiat bełchatowski ma swoją maskotkę, bierze udział w spotkaniu pluszaków z całej Polski, odbywającym się latem w Rowach w powiecie słupskim. W tym roku przyjechało dziewiętnaście ogromnych przytulanek. Maskotki przeparadowały w barwnym pochodzie przez miasto i odwiedziły małych pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim im. Janusza Korczaka w Słupsku. Paweł Lesiak z bełchatowskiego starostwa, który kolejny raz wcielił się w nietypową rolę Króla Lwa,\wspomina to doświadczenie jako wyjątkowe przeżycie.

- Przyznam szczerze, że kostium maskotki nie jest wygodny, ale uśmiech na twarzach dzieci, który wywołuje widok Gryfinka, jest bezcenny – mówi Paweł Lesiak. - Dzieci chętnie też ze mną rozmawiają, niektóre są lekko przestraszone rozmiarami pluszaka, ale wszystkie są ciekawe i mocno się przytulają.

Maskotki wzięły też udział w konkursie na najsympatyczniejszą. Wygrała go Czarna Pantera. Przypomnijmy, że Gryfinek także już był laureatem tej rywalizacji w roku 2014.
A.Zawodzińska
Foto: B.Rogut
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót