Czwartek 25 kwietnia 2024

Historycznie w Zelowie

Piknik wojskowo-patriotyczny w Zelowie był atrakcją obchodów Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie zorganizował Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

głowne poprawione
W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego odbyła się Msza św., złożono kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki, a najbardziej widowiskowa część uroczystości zorganizowana została na terenie Zespołu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Bowiem w programie pikniku znalazł się m.in. pokaz kawaleryjski, wyposażenie i sprzęt wojskowy, odbył się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, prezentowane zostały gry edukacyjne IPN.
Zaprezentowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodsi uczestnicy pikniku zadowoleni byli z możliwości przymierzenia wojskowego umundurowania, czy zwiedzenia wojskowego pojazdu.

Partnerami przedsięwzięcia byli Gmina Zelów i Powiat Bełchatowski. Patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji