Piątek 27 listopada 2020

Hołd dla wolności, wdzięczność dla bohaterów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uhonorowano w Bełchatowie złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Wolności i pomnikiem Żołnierzy POW przy ul. Czyżewskiego. W imieniu mieszkańców powiatu bełchatowskiego hołd bohaterom, walczącym o wolność dla Polski, oddali Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski i Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. 
glowne
Tradycyjna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą Polacy celebrują  11 listopada, w tym roku i w naszym powiecie miała bardzo symboliczną i skromną formę. Przedstawiciele władz samorządowych powiatu i Bełchatowa złożyli biało-czerwone wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz Żołnierzy POW w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W intencji Ojczyzny i dla pamięci o wszystkich tych, którzy za wolność naszego kraju zapłacili najwyższą cenę - życie, w świątyni przy ul. Czyżewskiego odbyło się nabożeństwo.

- Obostrzenia związane ze stanem pandemii nie pozwoliły uczcić Dnia Niepodległości w sposób, na  jaki to święto z pewnością zasługuje - mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. - Dlatego tak ważnym jest, byśmy pamiętali o nim zawsze w swoich sercach. Wolność jest wartością elementarną i najważniejszą, zarówno dla każdego państwa, jak i dla każdego człowieka. Wolność jest także naszym zadaniem, co oznacza, że jej nie otrzymuje się raz i na zawsze. Jest to najwyższe dobro, które trzeba doceniać i pielęgnować. 
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót