Czwartek 25 kwietnia 2024

III OLIMPIADA W KONKURENCJACH NIEOLIMPIJSKICH

6 grudnia, czyli w Mikołajki niepełnosprawni uczniowie oraz podopieczni warsztatów terapii zajęciowej w terenu powiatu bełchatowskiego byli uczestnikami sportowej zabawy.
główne
Sukces ubiegłorocznej OLIMPIADY W KONKURENCJACH NIEOLIMPIJSKICH, przychylności Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie Pani Łucji Majchrzak oraz doskonale układająca się współpraca z nauczycielami oraz wolontariuszami – uczniami tej szkoły już na starcie gwarantowały doskonałą zabawę.
Uczestnikami tegorocznej, trzeciej edycji olimpiady byli:
- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi
w Bełchatowie,
- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie,
- uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie,
- wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie,
- uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej TPD w Bełchatowie,
- uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej Stowarzyszenia „Kuźnia Życzliwości”.
Jak to w Mikołajki być powinno na uczestników imprezy czekało wiele niespodzianek. Na początek wspólny występ uczestników WTZ-tu w Dąbrowie Rusieckiej oraz chóru Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie. Po którym ceremonii oficjalnego otwarcia „III OLIMPIADY W KONKURENCJACH NIEOLIMPIJSKICH” dokonały Pani Anna Krawczyk – reprezentująca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie oraz Pani Dorota Włodarczyk – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Sportu i Pomocy Społecznej Rady Gminy Szczerców.
Jak na sportową imprezę przystało była rozgrzewka, po której przyszedł czas na sportowe zmagania, których celem nie była rywalizacja, ale doskonała wspólna zabawa oparta na współpracy, wzajemnej pomocy oraz zrozumienie i akceptacji.
W trakcie imprezy był czas na sportowe wyzwania, ale nie zapomniano również o słodkim poczęstunku, który pozwolił uzupełnić utracone kalorie, po czym miała miejsce wspólna zabawa o którą w tym roku zadbał DJ Manki – Michał Rzeszowski. Były więc pląsy i zabawy taneczne przy nie tylko przy utworach disco polo oraz układy taneczne w rymach zumby. Jakby wrażeń było mało uczestnicy olimpiady mieli okazję zrobić tatuaż, pomalować twarz, a także zapozować do wyjątkowego zdjęcia w świątecznej aranżacji.
A kiedy wspólna zabawa dobiegła końca wszystkim uczestnikom olimpiady wręczono pamiątkowe medale oraz puchary. Na zakończenie III OLIMPIADY W KONKURENCJACHG NIEOLIMPISKICH w imieniu Stowarzyszenia „Kuźnia Życzliwości” oraz wszystkich niepełnosprawnych uczestników i ich opiekunów gromkimi brawami podziękowano dyrekcji, wolontariuszom oraz nauczycielom ZSP w Szczercowie za ich ogromne zaangażowanie, serdeczność i bezinteresowną pomoc, bez której impreza nie miałaby szansy powodzenia.
Tuż przed oficjalnym zamknięciem olimpiady w świątecznym repertuarze wystąpił chór ZSP w Szczercowie. I tak olimpiada przeszła do historii i trochę żal, że kolejna dopiero za rok…

Źródło:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Kuźnia Życzliwości"