Czwartek 18 kwietnia 2024

Ira, Szpak i Danzel zagrają w Kleszczowie

Plenerowe imprezy, organizowane w ramach dorocznego święta gminy Kleszczów, odbywać się będą na terenie parkingów w sąsiedztwie kompleksu SOLPARK. Dni Kleszczowa zaplanowane zostały na ostatni weekend maja (25 i 26 maja). Oficjalne otwarcie Dni Kleszczowa nastąpi o godz. 18 w sobotę, a zaraz potem rozpocznie się III Kleszczowska Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Będzie w niej uczestniczyć aż pięć zespołów. Będą to: Orkiestra Dęta OSP Konopiska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów, Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzyce, Orkiestra Dęta Gminy Żytno oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów.
Dni Kleszczowa glowne
Przed godz. 18 można będzie zobaczyć te orkiestry wraz z mażoretkami w barwnym przemarszu ulicami Kleszczowa. Muzyczne prezentacje rozpoczną się o godz. 18.05 wspólnym wykonaniem marsza „Miss Liberty”. Później przyjdzie kolej na indywidualne prezentacje poszczególnych orkiestr: na przemian w układach choreograficznych przed sceną i w muzycznym koncercie na scenie. Na finał wszyscy zagrają jeszcze wspólnie dwie orkiestrowe kompozycje. Wieczorem 25 maja miłośnicy koncertów muzycznych mogą liczyć na występy grupy LOKA oraz zespołu IRA, a także występ Danzela.

W niedzielę 26 maja (a więc w Dniu Matki) Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie pochwali się dokonaniami muzyków i wokalistów, którzy biorą udział w zajęciach kół artystycznych w Kleszczowie. Młodzi wykonawcy wystąpią w programie „Dedykuję Tobie Mamo”. Tego dnia na scenie muzycznej zaprezentują się kolejno: Zeus, Czadoman, Filip Lato & Julia, Michał Szpak oraz DJ Brave i Dziemian.
Dniom Kleszczowa towarzyszyć będą atrakcje poza główną sceną. Przez dwa popołudnia można będzie oglądać pokazy w kinie „9D” i korzystać z urządzeń zabawowych w wesołym miasteczku. W niedzielę uruchomiona zostanie specjalna strefa zabaw dla dzieci, prowadzona przez artystów Teatru „KUBIKA”.

Tradycyjnie już w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kleszczów zmierzą się amatorskie drużyny piłkarskie. Ten sportowy akcent gminnego święta został zaplanowany na sobotę 25 maja.
Jerzy Strachocki
UG Kleszczów