Czwartek 28 marca 2024

Jasna Góra czeka na pielgrzymów na rowerach

Już można zapisywać się na rowerową wyprawę do Częstochowy, którą organizują Załoga Rowerowa „Zgrzyt” i parafia pw. Narodzenia najświętszej Marii Panny w Bełchatowie. Odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia. Ta wyjątkowa pielgrzymka ma już kilkunastoletnią tradycję. Rowerzyści pokonują pierwszego dnia ponad 80 km i zostają w Częstochowie 3 dni. Głównym celem wyprawy jest uczestnictwo 26 sierpnia w obchodach święta Matki Boskiej Częstochowskiej. Organizację pielgrzymki wsparł Waldemar Wyczachowski w ramach patronatu honorowego.