Piątek 29 marca 2024

Już za 100 dni matura - a teraz czas na poloneza

W życiu każdego ucznia są wyjątkowe chwile, a wieczór studniówkowy do takich niewątpliwie należy. Przed tegorocznymi maturzystami jeszcze niejeden bal, ale bal studniówkowy jest niepowtarzalny – wyznaczający start w dorosłe życie. To wieczór, gdzie wszyscy na chwilę zapominają o maturze, o egzaminach i bawią się do białego rana.
głowne
Uczniowie sześciu klas maturalnych z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego bawili się wraz ze swoimi nauczycielami na studniówce w Restauracji „Jan”.

Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem. Taniec, ale również grację i elegancję studniówkowiczów podziwiali nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, w tym także Starosta Bełchatowski - Pani Dorota Pędziwiatr.
Jak przystało na prawdziwy bal młodzież prezentowała się niezwykle elegancko, a dostojność kroku poloneza podkreślały białe koszule i długie spódnice dziewcząt oraz dobrze skrojone garnitury chłopców.
Później była już tylko wspaniała zabawa i pamiątkowe zdjęcia.

Za sto dni czeka ich egzamin maturalny, życzymy wszystkim, aby i przez to nowe doświadczenie przeszli tanecznym krokiem. A w trudnym przedmaturalnym okresie  mogli liczyć na wsparcie nauczycieli , dyrekcji i rodziców. Z pewnością miłe wspomnienia będą dawką pozytywnej energii już w najbardziej gorącym czasie przygotowań do egzaminu dojrzałości.
Niech będą także zachętą do uwierzenia w siebie, co podczas egzaminu i każdego kolejnego życiowego wyzwania stanowi fundament sukcesu.

Monika Michel
Zespół ds. Promocji