Czwartek 25 kwietnia 2024

"Kalejdoskop" do podziwiania

Do połowy kwietnia można oglądać w Gigantach Mocy wystawę Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, współpracującego z naszym BTF. Otwarcie wernisażu miało miejsce 29 marca. Wzięli w nim udział m.in. Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie, Dariusz Rogut, Dyrektor Oddziału IPN w Łodzi, Tomasz Trawiński, Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego i Honorowy Obywatel Bełchatowa oraz mieszkańcy, miłośnicy fotografii.
glowne
Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne to przepiękna historia polskiej fotografii na Dolnym Śląsku. Oficjalnie powstało w dniu 11.08.1961 roku ale wybór władz Towarzystwa odbył się 22.10.1961 r. Lecz nie ta data stanowi początek historii fotografii jeleniogórskiej lecz pierwsza wystawa zorganizowana w 1948 roku w Sali „Dworca Turystycznego”. Przez ten okres czasu były wzloty i upadki w działalności Towarzystwa lecz za każdym razem jak Feniks z popiołów Towarzystwo się odradzało. Było organizatorem dziesiątek wystaw fotograficznych, warsztatów, plenerów i konkursów. Członkowie zdobywali wyróżnienia i nagrody za wykonane fotografie w Polsce jak i w Europie. Są członkami Związku Polskich Artystów Fotografików jak i Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. Od zeszłego roku rozpoczęła się współpraca pomiędzy Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym a Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym. Wystawa prezentuje kunszt fotograficzny w najlepszym wykonaniu.
Opr. Zespół ds. Promocji w starostwie
Foto: Robert Król