Środa 24 kwietnia 2024

Kap, kap, kap, zmieniamy świat

Aż 365 uczestników zgłosiło się do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Przesłuchania trwały aż dwa dni, 29 i 30 listopada.
glowne
W konkursie uczestniczyło 12 przedszkoli, 10 szkół podstawowych. Uczniowie zaprezentowali przedstawienia teatralne zawierające treści ekologiczne. Spektakle oceniane były w następujących kategoriach: przedszkola i klasy „0” oraz szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi. Grand Prix wywalczyła Szkoła Podstawowa w Kleszczowie z przedstawieniem „Kap, kap, kap, zmieniam świat”.

Wyróżnienia otrzymali również:
w kategorii – Przedszkola

I miejsce – Przedszkole Samorządowe Nr 5 w Bełchatowie,
II miejsce – Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Bełchatowie,
III miejsce – Przedszkole Samorządowe Nr 6 w Bełchatowie.

w kategorii – Szkoły Podstawowe i Oddziały Gimnazjalne
I miejsce : Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie,
II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie;
III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 9 w Bełchatowie.

Podsumowanie Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci i wręczenia nagród odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96. Początek spotkania o godz. 9.20.
Anna Kurzydlak
Referat ds.edukacji ekologicznej