Piątek 26 kwietnia 2024

Kaszewice kolędami rozbrzmiały

Pięćdziesięciu wykonawców rywalizowało w I Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda", który zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury w Klukach oraz Stowarzyszenie Zespół Wokalny Biedroneczki. Przesłuchania uczestników odbyły się w połowie grudnia, zaś w niedzielę, 6 stycznia, ogłoszono wyniki. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym starosty Doroty Pędziwiatr.
glowne koledy2
Wyjątkowym koncertem laureatów zakończył się I Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda", który 6 stycznia zgromadził w zabytkowym kościele w Kaszewicach liczną publiczność. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się pięćdziesięciu wykonawców. Ich zmagania oceniało czteroosobowe jury: Irena Antoszczyk (wieloletnia pedagog śpiewu i nauki gry na instrumentach klawiszowych), Sławomir Kumilewski (radny gminy Kluki), Agata Kołodziej (absolwentka 2 stopnia szkoły muzycznej w Kielcach), Marcin Pawlikowski (absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi). Zgodnie z werdyktem klasyfikację laureatów uzgodniono w kilku kategoriach. Podczas finałowego koncertu gratulacje i nagrody przekazał zwycięzcom Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.

Wśród przedszkolaków pierwsza nagrodę wyśpiewała Liliana Kopala, w kategorii dzieci w wieku 6-9 lat na podium stanęły: 1. Michalina Załęczna, 2. Lena Zawodzińska, 3. Amelia Mesjasz, Filip Kukuczka, a wyróżnieniem nagrodzono Sebastiana Klocka. Dzieci 10-12 lat: 1. Błażej Owczarek, 2. Dominika Góra, 3. Oliwia Morzyńska, Zofia Sztuk, wyróżnienie: Zofia Brzezińska, Zuzanna Święconek, n0agroda specjalna z Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach dla Zofii Sztuk. Młodzież 13-16 lat: 1. Amelia Ziółkowska, Paulina Rogalewicz, 2. Natalia Goszcz, Sandra Aleksanderek, 3. Kacper Stanisławski, wyróżnienia: Karolina Stępień, Magdalena Dłubak. Zespoły/ chóry: 1. Dwójeczki, Mikołajki, 2. Biedroneczki, 3. Kolędnicy, My Trzy, wyróżnienia: Chór Trójeczka, Michalina Załęczna i Wiktoria Grębosz, Emilia Sikorska i Kacper Motyl, Marta Raszewska i Zuzanna Kowalczyk, Chór Parafialny z Kaszewic.

Organizatorzy zapowiedzieli drugą edycję festiwalu, tym samym zapraszając wszystkich uczestników za rok.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji