Piątek 29 marca 2024

Każdy może wziąć udział w Eko-pikniku

Rozpoczęły się przygotowania do Eko-pikniku. Chętni do udziału w festiwalu piosenek czy konkursie plastycznym mogą już zglaszać się do bełchatowskiego starostwa .Termin zgłoszeń upływa pod koniec lipca.
glowne1
Stowarzyszenia, kluby czy koła, zespoły muzyczne i wokaliści, wspólnoty i prywatne osoby, a także przedsiębiorcy (np. producenci zdrowej żywności, sprzedawcy naturalnych produktów, pszczelarze etc.) mogą wziąć udział w Eko-pikniku, imprezie promującej ekologię, organizowanej przez bełchatowskie starostwo. Wydarzenie zaplanowano 7 września (piątek) na placu przy Gigantach Mocy w Bełchatowie. Złożą się na nie pokazy, konkursy, festiwal piosenki ekologicznej oraz finał konkursu plastycznego. Chętni do udziału w występach na scenie i konkursie muszą wcześniej zgłosić się do organizatora, czyli do referatu edukacji ekologicznej w bełchatowskim starostwie.

Prace plastyczne do konkursu należy przekazać do 27 lipca. Powinny one ilustrować hasło: „Stwórzmy parasol ochrony dla ratowania przyrody Ziemi”. Mogą to być prace przestrzenne, wykonane nawet przez maksymalnie 4 osoby, prace płaskie lub fotografie. Technika wykonania jest dowolna, ale z pewnością lepiej będą punktowane te dzieła, które wykorzystają odpady i niepotrzebne rzeczy z gospodarstwa domowego. Pomysłowość i wartość przesłania ekologicznego pracy także mogą liczyć na dodatkowe punkty.

Uczestnikiem festiwalu może być praktycznie każdy mieszkaniec powiatu. Zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, taneczne oraz soliści, którzy przygotują repertuar o tematyce ekologicznej, także mogą zaprezentować się na Eko-pikniku. Najlepsze występy zostaną nagrodzone. Kartę zgłoszeniową, potwierdzającą chęć udziału w festiwalu, należy złożyć w starostwie lub przeslać pod adres:mluba@powiat-belchatowski.pl do 20 lipca.

Więcej informacji o wydrzeniu pod numerami telefonów: tel. (44) 635-86-06, 507-547-952.
Regulamin festiwalu piosenki ekologicznej (pdf) 0.48mb (Pobrań: 259)
Regulamin konkursu plastycznego (pdf) 0.25mb (Pobrań: 175)