• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 20 paździenika 2018

Kibice i oldboye pamiętają o Surlicie

Zespoły oldboyów i kibiców z klubów piłkarskich polskich i zagranicznych spotkały się w Zelowie na turnieju dla uczczenia pamięci Krzysztofa Surlita, byłego zawodnika m.in. Włókniarza Zelów. Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Kilka drużyn złożonych z byłych piłkarzy oraz zespoły kibiców spotkały się na stadionie w Zelowie na wyjątkowym turnieju, poświęconym pamięci Krzysztofa Surlita, który swoją karierę zaczynał w 1972 roku w barwach Włókniarza Zelów. Zmagania turniejowe wyłoniły jako zwycięzcę Wołyń Łuck – zespół oldboyów, a spośród drużyn kibiców - FC Buczek. Sportowe zmagania obserwowało kilkaset osób, wśród nich gromada dzieci. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali specjalny plac zabaw. Możliwość obecności dzieci podczas zawodów służyła propagowaniu wśród nich aktywności ruchowej i ducha sportowej rywalizacji. A ta przebiegała zgodnie z zasadą fair play i w emocjonującej atmosferze, którą zapewniło w sumie kilkadziesiąt bramek. Uczestnicy turnieju wrócili do domów z nagrodami i pucharami. Trzydzieści zestawów powiatowych gadżetów przekazało bełchatowskie starostwo.

Klasyfikacja końcowa (drużyny oldboyów)
1. Wołyń Łuck (Ukraina)
2. Włókniarz Zelów
3. Ruch Chorzów
4. Ceramika Opoczno
5. Widzew Łódź
6. BV Essen (Niemcy)

Klasyfikacja końcowa (drużyny kibiców)
1. FC Buczek
2. FC Zelów
3. FC Radomsko
4. FC Będków

Na stadionie w Zelowie umiejscowiona jest tablica upamiętniająca Krzysztofa Surlita. Zawodnicy i goście złożyli pod nią kwiaty i oddali cześć utalentowanemu zawodnikowi. Zapoczątkowaną w Zelowie karierę Surlit kontynuował w barwach Widzewa Łódź, z którym dwukrotnie zdobył tytuł mistrza oraz trzykrotnie wicemistrza Polski.
Zespół PR
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie