Piątek 29 marca 2024

Kibice też grają w piłkę

Zimowy Turniej Kibiców GKS Bełchatów zgromadził w hali sportowej przy ul. 1 Maja ponad pół tysiąca osób. Impreza odbyła się już po raz ósmy. Uczestnicy tegorocznej zapamiętają ją jako wyjątkową z powodu sympatycznej atmosfery, silnych emocji sportowych, a nawet doznań kulinarnych.
glowne
- 7 kwietnia, przypada piąta rocznica przybicia zgody na linii Torfiorze – Wiślacy, turniej był więc dobrą okazją do świętowania jubileuszu naszej przyjaźni - podsumowuje Rafał .Motylski, prezes Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze". - Tegoroczny turniej zaplanowalismy na trochę późniejszą porę niż zazwyczaj, a mianowicie startowaliśmy w samo południe 4 marca.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów. Piętnaście drużyn pochodziło z bełchatowskich osiedli, a także z fan clubów z Kluk i Ochocic, natomiast szesnasty zespół stanowili Wiślacy. Mecze rozgrywano równolegle na czterech boiskach. Zwyciężyła drużyna OP (Osiedle Przytorze), która w finale dopiero po rzutach karnych pokonała POW Bandę. Trzecie miejsce przypadło Binkusom. Przez turniej przewinęło się łącznie około 600 osób, z czego ponad setka grała na parkiecie.

W tym roku zrezygnowano z wieszania flag w hali sportowej. Zamiast nich pojawiły się transparenty. Największy miał bardzo wymowna treść: "PRZYJAŹŃ JEST SIŁĄ - GKS & SKS”. Jak co roku, obecne było stoisko z pamiątkami fanów "GieKSy", a także można było posilić się daniami z grilla, robionymi przez kibiców. Swoje stoisko z ubraniami wystawił również sklep TMK, partner stowarzyszenia "Torfiorze".
Honorowy patronat nad turniejem sprawował starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski, który ufundował między innymi nagrody i puchary dla zwycięskich ekip.
Zespół ds.Promocji w starostwie
Foto: Grażyna Bykowska