Czwartek 25 kwietnia 2024

Kleszczów - jakie imprezy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości?

Międzyszkolny konkurs recytatorsko-wokalny „Niepodległa w wierszu i piosence”, posadzenie 100 drzew na przygotowanym placu w Kleszczowie, konkursy literackie, historyczne i językowe, Sztafeta Niepodległościowa „100 km na 100 lat”, patriotyczna wieczornica, gminna akademia rocznicowa, koncert „Ważne piosenki” w wykonaniu zespołu Raz Dwa Trzy, uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej - złożenie kwiatów przy kamiennym Pomniku Niepodległości, stojącym w Kleszczowie od 1928 roku – to najważniejsze punkty z programu gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kleszczów_gminne obchody 100-leciagłówne

Główny element graficzny plakatu z programem rocznicowych obchodów został wybrany po rozstrzygnięciu otwartego, gminnego konkursu, który trwał od lutego do kwietnia br. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Kleszczów, Sławomir Chojnowski, a koordynacją prac związanych z jego organizacją zajęły się nauczycielki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie: Aneta Walczyk i Agnieszka Kubś.

Prace plastyczne do konkursu mogli zgłaszać nie tylko uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, ale także dzieci z gminnych przedszkoli oraz dorośli mieszkańcy gminy Kleszczów. 17 maja spośród przekazanych w terminie prac jury dokonało wyboru najlepszej grafiki, która miała się stać najważniejszym elementem plakatu, zawierającego program gminnych obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną nagrodę przyznano Marii Najmrodzkiej - uczennicy Szkoły Podstawowej w Kleszczowie. Nagrodę specjalną jury przyznało uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie - Weronice Komandera.
Obie laureatki zostały uhonorowane 27 maja podczas Dni Kleszczowa. Oprócz wspomnianych nagród jury konkursu postanowiło przyznać wyróżnienia.
Otrzymali je:
● w kategorii „przedszkole” - Hanna Szluga, Lila Włodarczyk,
● w kategorii „szkoła podstawowa” - Amelia Sujata, Małgorzata Podlejska,
● w kategorii „gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna” - Szymon Krawczyk.
Wszystkie prace zgłoszone na gminny konkurs można będzie oglądać od 29 października do 11 listopada. Ekspozycja zostanie przygotowana w holu na pierwszym piętrze kompleksu SOLPARK.

Urząd Gminy w Kleszczowie