Piątek 19 kwietnia 2024

Kolejni przedsiębiorcy w Strefie Rozwoyou

Na ponad dwie godziny zawitał do Bełchatowa wyjątkowy camper, którym przyjechali pracownicy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a wraz z nimi możliwość otrzymania pieniędzy na szkolenia. W tym niedługim czasie zgłosiło się trzydzieści osób, które złożyły wnioski o łącznej wartości ponad 350 tys. zł.
glowne
Projekt, finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, zakładający wsparcie firm w zakresie szkoleń, nosi nazwę Strefa Rozwoyou. ŁSSE jest jego operatorem. W ramach projektu przedsiębiorcy uzyskują 80 procent dofinansowania do kosztów kursów, szkoleń, usług doradczych i studiów podyplomowych. Przed bełchatowskim starostwem zaparkował specjalny, mobilny punkt projektu, w którym specjaliści Strefy udzielali informacji i przyjmowali wnioski. Zgłosiło się kilkadziesiąt osób, z których trzydzieści złożyło dokumenty. Łączna wartość oczekiwanego przez nich wsparcia to ponad 350 tysięcy złotych.

O pieniądze można starać się przez jeszcze najbliższe dwa lata. W tym czasie na szkolenia przedsiębiorców i ich pracowników z Łódzkiego czeka 32 miliony złotych. Jednakże załatwienie formalności wymagają przyjazdu do Łodzi. W roku 2018 z programu Strefa Rozwoyou skorzystało 55 firm z powiatu bełchatowskiego. Na propozycję zlokalizowania w dniu 4 października  mobilnego punktu przy starostwie Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski bez wahania wyraziła zgodę. Gości z Łodzi powitali przed urzędem Katarzyna Kleska, Sekretarz Powiatu i Marek Jasiński, członek zarządu powiatu. Ci, którzy zgłosili się do punktu przyznali, że była to dla nich wygodna i oszczędna możliwość załatwienia sprawy dla swojej firmy.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji