Środa 24 kwietnia 2024

Kolorowy Dzień Dziecka na rowerze

Kolejny rajd z cyklu „Rowerem przez powiat” dedykowany był najmłodszym mieszkańcom. Zaproszenie starosty i Załogi Rowerowej „Zgrzyt” na wyprawę przyjęło ponad sto osób.
główne
Trasa rajdu z okazji Dnia Dziecka nie była długa, bo zaledwie kilkunastokilometrowa. Przyjechały całe rodziny, w sumie ponad sto osób. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, najstarszy 70. Barwny peleton wystartował, jak zwykle, z parkingu przy bełchatowskim starostwie i podążył przez Bełchatów, a następnie Myszaki, Niedyszynę i Zwierzchów. Na postoju w Dobiecinie podziwiano tamtejszy pomnik przyrody, którym jest 700-letni dąb „Generał”. Stałym punktem powiatowych rajdów są ogniska i pieczenie kiełbasek, ufundowanych przez starostwo. Atrakcją rajdu dla dzieci było również losowanie upominków.
Na kolejną wyprawę zapraszamy 1 lipca. „Wakacyjna wyprawa na Górę Kamieńsk” mierzy 46 km. Kolor brunatny stroju mile widziany. Start o godz. 13 sprzed budynku starostwa przy ul. Pabianickiej.