Czwartek 25 kwietnia 2024

Kolorowy zawrót głowy

Uczniowie z powiatu bełchatowskiego, kształcący się w zawodzie fryzjersko-kosmetycznym wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Fryzjerskim, który został zorganizowany 6 kwietnia przez dwie bełchatowskie placówki oświatowe: Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta. Pierwszą edycję konkursu starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski objął patronatem honorowym.
glowne2
Do udziału w rywalizacji zaproszono wszystkie szkoły zawodowe z powiatu bełchatowskiego, kształcące młodzież w zawodzie fryzjera oraz uczniów Technikum Fryzjerskiego z Bełchatowa. Zadaniem uczestników było wykonanie artystycznej fryzury i makijażu na modelkach, a także dobór stroju, zgodny z przewodnim hasłem wydarzenia: „kolorowy zawrót głowy”.

Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bełchatowie i Zelowie oraz Technikum Fryzjerskiego w Bełchatowie. Ocenie poddano estetykę wykonania wizażu, zastosowane techniki, koloryzację włosów, dodatki oraz ogólny pomysł na kreację, a także organizację stanowiska pracy z zachowaniem przepisów BHP. Uczestnicy zaprezentowali bardzo fantazyjne upięcia oraz efektowny make-up i ubiór.

Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:
1 miejsce: Weronika Olczyk - uczennica kl. 2fk ZSP nr 4 w Bełchatowie
2 miejsce: Karolina Romas - uczennica kl. 3hf ZSP nr 4 w Bełchatowie
3 miejsce: Weronika Grzybek - uczennica kl. 2 af ZSP nr 4 w Bełchatowie
Wyróżnienie: Małgorzata Kubiak z II ZSZ w Zelowie.

Realizacja takich przedsięwzięć pozwala na rozwijanie zainteresowań, pogłębianie zawodowych uzdolnień oraz doskonalenie umiejętności i kreatywności wśród młodzieży, kształcącej się w dziedzinie kosmetyczno-fryzjerskiej.

Joanna Zawada
Zdjęcia: ZSP nr 4 w Bełchatowie i OHP w Bełchatowie