Czwartek 25 kwietnia 2024

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi poinformowało, że na terenie miasta Radomsko w dniu 20.01.2019 r. stacja pomiarowa wskazała przekroczenie poziomu informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego stężenia pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. W dniu 20.01.2019 r. na terenie miasta Radomsko poziom stężenia pyłu zawieszonego wyniósł 204 μg/m3. Tym samym została przekroczona wartość progowa (200 μg/m3) informowania społeczeństwa. Obszar, na którym wystąpiło ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego ma powierzchnię 51,4 km2 i zamieszkuje go 45,1 tys. osób. Szczegółowa informacja w załączonym komunikacie.
fake__news-1180x502
____________________________________________________________