Piątek 19 kwietnia 2024

Koncert w MiPBP

MiPBP w Bełchatowie zaprasza do biblioteki głównej (ul. Kościuszki 9) na kameralny koncert zespołu PLATEAU, który odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00.
główne
Twórcy bestsellerowego albumu “Projekt Grechuta”, autorzy przebojów “Niebezpiecznie piękny świt”, “Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim – zespół który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez! Ich koncerty są unikalnym połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii.
Występowali zarówno na otwarciu Przystanku Woodstock (dla pół miliona osób!) jak i w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i legendarnej "Piwnicy Pod Baranami". Mają na koncie 5 płyt. Współpracowali z nimi tacy artyści jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Marek Jackowski, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) czy Lech Janerka.
Tym razem wystąpią z własnymi i niepowtarzalnymi wersjami utworów Marka Grechuty, Leonarda Cohena oraz Marka Jackowskiego - założyciela legendarnego Maanamu, który występował z Plateau przez ostatnie 2,5 roku swojego życia.
Uwaga! Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty zespołu oraz książki autorstwa wokalisty Plateau. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Źródło:MiPBP w Bełchatowie