Wtorek 19 marca 2024

Konkurs „Firma na medal” pauzuje

Kolejna, czternasta edycja konkursu Starosty Bełchatowskiego „Firma na medal” nie będzie w tym roku ogłoszona. Tymczasowe zawieszenie przedsięwzięcia ma związek z trudną sytuacją wielu podmiotów gospodarczych, wywołaną pandemią.
glowne1
Od trzynastu lat firmy działające w powiecie bełchatowskim rywalizują rokrocznie o tytuł „Firma na medal”, który jest głównym laurem w konkursie organizowanym przez Starostę Bełchatowskiego. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne mają w nim szansę pokazać się od najlepszej strony, zaprezentować sukcesy, troskę o pracowników, dbanie o środowisko, zatrudnianie osób niepełnosprawnych, innowacje, sięganie po środki z zewnątrz. Konkurs jest ogłaszany późną jesienią. W tym roku tak nie będzie. Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, główny organizator konkursu i przewodnicząca Kapituły Konkursu, zdecydowała, że obecny czas pandemii jest dla wielu podmiotów gospodarczych niezwykle trudnym wyzwaniem. Tym samym nie jest to odpowiednia chwila na takie przedsięwzięcie, jak udział w rywalizacji.

- Pandemia wywarła i nadal wywiera ogromny wpływ na naszą gospodarczą rzeczywistość. Firmy muszą zaangażować wiele energii, czasu i nowych pomysłów, by móc tę trudną sytuację przetrwać – mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. - Uznałam za zasadne nieogłaszanie konkursu w tym roku.

Zdanie starosty podziela także Jadwiga Tumidajewicz, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie, która w rozmowie telefonicznej z Dorotą Pędziwiatr przyznała, że szanse nie byłyby równe dla wszystkich. Firmy walczą z kryzysem, a przede wszystkim w trosce o byt muszą skupić się na dostosowaniu do obecnych realiów rynkowych, prawnych i społecznych. Informacja o zawieszeniu kolejnej edycji „Firmy na medal” zostanie oficjalnie przekazana do członków Kapituły Konkursu.

Przypomnijmy, do zaszczytnego grona kilkudziesięciu laureatów konkursu dołączyły w roku 2020 kolejne, prężnie działające przedsiębiorstwa. Czytaj więcej tutaj.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji