Czwartek 18 kwietnia 2024

Konkurs historyczny o wojnie rozstrzygnięty

W Sali Herbowej bełchatowskiego ratusza odbył się Powiatowy Konkurs Historyczno-Plastyczny "Historia II Wojny Światowej - Kampania Wrześniowa" pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Bełchatowie.
glowne
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII - VIII z pięciu podstawówek z Bełchatowa oraz placówki z Kluk, Dobrzelowa, Wadlewa i Zespół  Szkolno - Przedszkolny z Drużbic. Uczestnicy zmagali się w dziewięciu konkurencjach, między innymi w konkursie plastycznym na plakat, krzyżówce i teście wiedzy, puzzlami, filmami, zadaniami typu: prawda - fałsz.

Jury w składzie: Adam Chęciński, Edyta Kaczmarek i Łukasz Kwiecień, po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, przyznało następujące miejsca:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie,
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie,
3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie.

W trakcie konkursu można było usłyszeć piosenki patriotyczne w wykonaniu uczennic klasy VIII i VI b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie oraz obejrzeć wystawę poświęconą pierwszym dniom września 1939 roku.
SP nr 5 w Bełchatowie