Czwartek 28 marca 2024

Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie zorganizowała „Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” realizowany w ramach wojewódzkiego projektu profilaktycznego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

główne
Konkurs skierowany był do uczniów II klas szkół podstawowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 12 szkól z terenu powiatu m.in. z Zelowa, Kociszewa, Bełchatowa, Wadlewa, Łobudzic, Łękawy. Celem konkursu była popularyzacja zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, zarówno z zakresu ogólnego bezpieczeństwa, jak i ruchu drogowego, a także propagowania zasad fair -play podczas rywalizacji sportowej. Uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód,  musieli także rozwiązac test o bezpieczeństwie.

We wszystkich konkurencjach najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie, miejsce drugie zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie, a miejsce trzecie wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Komendant Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie Karol Mielczarek.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji