• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Środa 21 listopada 2018

Krew łączy nas wszystkich

Blisko sto osób, członków i sympatyków Powiatowego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Bełchatów uczciło Światowy Dzień Krwiodawcy organizując rodzinny piknik. Spotkaniu towarzyszyły wspólna zabawa, pokazy i poczęstunek. Bełchatowski starosta objął przedsięwzięcie honorowym patronatem i wsparł krwiodawców finansowo.
Rodzinny festyn z okazji Dnia Krwiodawcy poprzedziła akcja oddawania krwi. Wzięło w niej udział dwadzieścia pięć osób. Na piknikową zabawę, zorganizowaną na terenie ośrodka „Barbórka” przy ul. Kolejowej w Bełchatowie, krwiodawcy przyszli ze swoimi rodzinami. Międzypokoleniową integrację uatrakcyjniono pokazami, grami i konkurencjami sportowymi, w których najlepszych zawodników nagradzano upominkami Dziewczęta z klubu Fitness & Dance Studio zaprezentowały ciekawy układ choreograficzny w butach kangoo jumps. Policjanci z powiatowej komendy w Bełchatowie pochwalili się sprzętem wykorzystywanym podczas imprez masowych i służby patrolowej. Dzieci chętnie przymierzały policyjne kaski i kamizelki. Starosta bełchatowski wsparł stowarzyszenie krwiodawców współfinansując zakup banerów z wymownymi hasłami: „Oddaj krew, ocal życie” i „Krew łączy nas wszystkich", "Twoja krew = moje życie". Będą one nie tylko pamiątką tegorocznego spotkania, ale także posłużą popularyzacji idei honorowego oddawania krwi podczas kolejnych przedsięwzięć.
A.Makara, A.Zawodzińska
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie