• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Wtorek 19 czerwca 2018

Królewski orszak powędruje do stajenki

Świadkami barwnego, ulicznego widowiska staną się 6 stycznia mieszkańcy Bełchatowa, a nawet całej Polski. Orszak Trzech Króli, objęty patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, odbędzie się już po raz szósty. Tegoroczne wydarzenie będzie transmitować polska telewizja publiczna.
Uczestnicy orszaku spotkają się już przed południem w kościele na os. Dolnośląskim. Wyruszą o godzinie 12 do legendarnej stajenki ze Świętą Rodziną, czyli do parafii NMP przy ul. Kościuszki. Po drodze wezmą udział w kilku inscenizacjach nawiązujących m.in. do historii Polski. Warto przyłączyć się do tego wydarzenia, biorąc np. udział w konkursie na najładniejszy strój kolędnika. Organizację wydarzenia wsparło finansowo bełchatowskie starostwo. Za 4 tys. zł został wynajęty sprzęt do nagłośnienia.