Piątek 19 kwietnia 2024

Królewski orszak powędruje do stajenki

Świadkami barwnego, ulicznego widowiska staną się 6 stycznia mieszkańcy Bełchatowa, a nawet całej Polski. Orszak Trzech Króli, objęty patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, odbędzie się już po raz szósty. Tegoroczne wydarzenie będzie transmitować polska telewizja publiczna.
orszak 2
Uczestnicy orszaku spotkają się już przed południem w kościele na os. Dolnośląskim. Wyruszą o godzinie 12 do legendarnej stajenki ze Świętą Rodziną, czyli do parafii NMP przy ul. Kościuszki. Po drodze wezmą udział w kilku inscenizacjach nawiązujących m.in. do historii Polski. Warto przyłączyć się do tego wydarzenia, biorąc np. udział w konkursie na najładniejszy strój kolędnika. Organizację wydarzenia wsparło finansowo bełchatowskie starostwo. Za 4 tys. zł został wynajęty sprzęt do nagłośnienia.