Czwartek 28 marca 2024

Kryzys w firmie oczami coacha

O złej kulturze sukcesu, porażkach i kryzysach mówić będzie już wkrótce w Bełchatowie znany ekspert przywództwa, doradca i mówca biznesowy, Robert Jasiński. Przyjdź posłuchać, porozmawiać w kuluarach. Szansę tę daje udział w II Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego Zarejestruj się niezwłocznie. To nic nie kosztuje.
jasinski yt
Robert Jasiński będzie gościem specjalnym II Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Na kanale You Tube można znaleźć liczne materiały wideo z jego wypowiedziami podczas konferencji, wykładów, wywiadów. Jest praktykiem w dziedzinie rozwijania przywództwa, szkolenia liderów i rozwoju osobistego. W jednej z rekomendacji osób, które skorzystały z porad Jasińskiego czytamy: „ to wyjątkowy mówca, który w lekkiej i dowcipnej formule potrafi zawrzeć ważne merytorycznie treści. Sposób, w jaki prowadzi wystąpienia, angażuje uczestników do osobistych refleksji i pozwala odkryć nowe, bardziej skuteczne sposoby działania. (…) To inspirator, komik i nauczyciel w jednym”.

Podczas wykładu w Bełchatowie, 6 kwietnia, Robert Jasiński mówić będzie o zdarzeniach niezależnych od naszego działania, które w nagły i niespodziewany sposób stawiają nas w niekorzystnej, trudnej sytuacji, czyli kryzysach. Nasz ekspert uważa, że kryzysy – większe lub mniejsze, będą nam towarzyszyć coraz częściej. Wygrają ci, którzy nauczą się szybko podnosić i wyciągać z nich pomocne wnioski na przyszłość. Ale jak sobie z nimi skutecznie radzić?

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że to co nas tak boleśnie dotyka, to nie sama sytuacja, ale jej postrzeganie i sposób reakcji. „Zmień sposób patrzenia na rzeczy, a rzeczy same się zmienią” pisał jeden z ulubionych autorów Jasińskiego– Wayne Dyer i to jest podstawa do opanowania sytuacji.

W sytuacji kryzysowej warto zwrócić uwagę na 4 aspekty:
Poczucie kontroli – zamiast koncentrować się na wszystkim co nas dotyka, skupmy się tylko na tym na co mamy wpływ.
Szukaj rozwiązań, a nie winnych czy powodów.
Uświadom sobie realny zakres wpływu tej sytuacji – w sytuacji stresowej najczęściej wyolbrzymiamy skalę możliwych skutków zdarzenia i przeceniamy konsekwencje.
Uświadom sobie czas wpływu – jak długo negatywne skutki będą miały wpływ na naszą  sytuację? Zazwyczaj znacznie krótszy, niż w danej chwili sądzimy.

Jeśli jesteś szefem, z pewnością przyda ci się też wiedza, jak mądrze przeprowadzić zespół przez kryzys? O tym 6 kwietnia w Bełchatowie podczas II Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego powie gość specjalny; Robert Jasiński. Jego wystapienie rozpocznie sie o godz. 13. Zapraszamy. Zapisz się już dzisiaj. Udział w forum jest bezpłatny. Informacje o forum tutaj: IIFGPB.

AGENDA OST (pdf) 0.06mb (Pobrań: 124)