Czwartek 18 kwietnia 2024

Kuszenie uczniów

Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego chwaliły się swoją ofertą edukacyjną podczas VIII Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Były degustacje, pokazy, tłumy młodzieży i wiele przydatnych informacji. Targi w tym roku odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Targi otworzyła Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, w towarzystwie Jacka Bakalarczyka, wicestarosty bełchatowskiego oraz Agnieszki Wasilewskiej, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu

glowne1
Prezentacje szkół to okazja dla młodzieży gimnazjalnej i ósmoklasistów na poznanie w jednym miejscu i w tym samym czasie oferty edukacyjnej wyższego poziomu edukacji – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. - Nasze placówki mają się czym pochwalić, co widać na prezentowanych stoiskach i po sukcesach naszych uczniów. Liczę na dobre wyniki naboru, a wydarzenia takie jak to, sprzyjają promocji naszych placówek.

Oprócz szkół prowadzonych przez starostwo swoją ofertę prezentowały także pozostałe placówki publiczne z terenu powiatu. Każda ze szkół kusiła ciekawym stoiskiem, nietypowymi pomysłami marketingowymi i niebanalną aranżacją. Ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez bełchatowskie starostwo charakteryzuje różnorodność profesji, do której uczeń nabędzie uprawnienia, po zakończeniu kilkuletniej nauki. Jest w czym wybierać.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy