Wtorek 23 kwietnia 2024

"Kwitnące Wakacje" pomysłem na nudę

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza dzieci z terenu Powiatu Bełchatowskiego w wieku 4 – 13 lat ( z opiekunem) do udziału w bezpłatnych jednodniowych zajęciach z edukacji ekologicznej pod nazwą  „ Kwitnące Wakacje”. Zadanie  realizowane jest przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa (WOŚRiL) w dniach 21- 25 lipca 2014 r. Każdego dnia w zadaniu będzie uczestniczyć jedna grupa osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca przez WOŚRiL Starostwa Powiatowego w Bełchatowie pod numerami telefonów: (44) 635 86 06, 635 86 04.

Zajęcia w ramach „Kwitnących Wakacji” zorganizowane będą na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz w Szkółce Leśnej w Borowinach. Wizyta w schronisku z pewnością wpłynie na wyrabianie w maluchach humanitarnej postawy wobec zwierząt. W Szkółce Leśnej w Borowinach należącej do Nadleśnictwa Bełchatów leśnicy w przystępny sposób wyjaśnią dzieciom zagadnienia z zakresu flory i fauny leśnej, ochrony środowiska naturalnego i zapobiegania pożarom. Interaktywna ścieżka edukacyjna w Borowinach będzie dla dzieci wyjątkową atrakcją. Po leśnej wycieczce na uczestników „Kwitnących Wakacji” będą czekały gry i zabawy, kiełbaski pieczone na ognisku oraz okolicznościowe upominki.

WOŚRiL