Środa 24 kwietnia 2024

Lalki z Bełchatowa pomogą dzieciom na świecie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami szyją szmaciane laleczki, które następnie sprzedadzą na kiermaszu podczas II Integracyjno-Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek 16 stycznia.
glowne
Ubiegłoroczną inicjatywę zorganizowania integracyjnego koncertu kolęd SOSW powtórzy również w tym roku. Połączy ją jeszcze z innym, godnym pochwały przedsięwzięciem, tj. akcją „Wszystkie kolory świata”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego, planowane jest 16 stycznia w sali widowiskowo-teatralnej w Miejskim Centrum Kultury, początek o godz. 11. Do udziału w występach SOSW zaprosił wokalistów i chóry z przedszkoli, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych, tj. blisko 200 małych artystów. Będzie to koncert wielopokoleniowy, od przedszkolaków i uczniów poprzez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gwiazdą koncertu będzie bełchatowska artystka Marta Ławska.

Gościem specjalnym koncertu będzie Marek Krupiński, Dyrektor Generalny Zarządu Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Jego obecność ma związek z akcją „Wszystkie kolory świata”, w której biorą udział podopieczni Ośrodka. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. W szkole odbędzie się ich wystawa. Na kiermaszu każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Pieniądze wesprą programy szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
Opr. Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji

W galerii zdjęcia z ubiegłorocznej akcji.