Czwartek 25 kwietnia 2024

Laureaci „Smaków lata” odebrali nagrody

Markowy blender, kosz słodkości, zestawy gadżetów powiatowych i vouchery na tort oraz obiad w eleganckiej restauracji trafiły do laureatów konkursu fotograficznego „Smaki lata”, zorganizowanego przez starostwo. Autorzy najlepszych prac spotkali się ze starostą Waldemarem Wyczachowskim.
glowne
Trwający dwa miesiące konkurs miał proste zasady. Wystarczyło przygotować potrawę z wykorzystaniem sezonowych warzyw i owoców i zrobić jej zdjęcie. Do rywalizacji zgłoszono 37 fotografii. Komisji konkursowej spodobało się pięć prac. Starosta Waldemar Wyczachowski podziękował na spotkaniu z laureatami za ich zaangażowanie i podjęcie wyzwania.

- To nie pierwsza nasza inicjatywa skierowana do mieszkańców powiatu, która cieszyła się zainteresowaniem – powiedział starosta. - Zakończony konkurs jest dowodem na kreatywność jego uczestników. Potrawy prezentują się na zdjęciach bardzo apetycznie, aż chciałoby się powiedzieć: szkoda, że to tylko zdjęcia.

Zwycięska fotografia Małgorzaty Rojek prezentuje kawałki kolorowych owoców w słoiku. Uwagę jury zwróciło też ozdobienie go słonecznikiem.

- Urzekło mnie pokazanie piękna natury i tego, co ona daje – powiedział Rafał Gucia, członek jury, Dyrektor Rezydencji Dwór Polski. - Z punktu widzenia marketingowego jest to po prostu fantastyczne zdjęcie, pokazujące połączenie smaków lata z pięknym kwiatem, symbolem słońca.

Agata Raszewska, właścicielka cukierni także podkreśliła wartości płynące z fotografowania potraw: - Gdybym w karcie z menu zobaczyła takie zdjęcie faszerowanej cukinii, z pewnością bym ją zamówiła – podsumowała kolorową zapiekankę  Elżbiety Jędraszek – Wujak.

Małgorzata Rojek, której przyznano pierwsze miejsce, otrzymała w nagrodę markowy blender, a także voucher na kolację w restauracji, jako wyróżnienie za zdjęcie faszerowanego kabaczka. Drugie miejsce i kosz słodkości za szpinakowy torcik z malinami otrzymała Martyna Wujak. Zestaw gadżetów powiatowych był nagrodą za miejsce trzecie. Trafił do Elżbiety Jędraszek – Wujak. Barbara Janiszewska została wyróżniona voucherem na zakup tortu za zdjęcie placka z jabłkami.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji