Czwartek 28 marca 2024

Lodowisko kończy sezon zimowy

W dniu dzisiejszym o północy wyłączony został agregat chłodzący taflę lodowiska w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Jednostka przygotowuje się do sezonu letniego.

- Wyłączenie agregatu oznacza zamknięcie lodowiska dla łyżwiarzy, hokeistów i curlerów – mówi Anita Muszyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu. -  Po stopieniu się lodu (które trwa ok 3 tygodni w zależności od warunków pogodowych) będziemy potrzebować około tygodnia na przygotowania obiektu na sezon letni. Otwarcie sezonu letniego planujemy na 2 kwietnia.

Wielofunkcyjność lodowiska pozwala na jego wykorzystywanie również poza sezonem zimowym. Od wiosny, przez lato, aż do jesieni, obiekt będzie funkcjonował jako arena sportów letnich. W hali namiotowej rozegrać będzie można mecz piłki nożnej, siatkowej, koszykowej czy ręcznej, dostępne będą korty tenisowe, stoły do gry w ping-ponga oraz badminton.

Od 10 listopada 2012 roku, kiedy to rozpoczęto sezon zimowy na lodowisku, do chwili obecnej skorzystało z niego ponad 23 tysięcy osób. Tylko podczas ferii zimowych z lodowiska powiatowego skorzystało ponad 5700 osób.

Krzysztof Borowski, Rzecznik prasowy