• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗

Maszerowali i biegali dla zdrowia i medali

Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
5 + 3 =
Atrakcyjne nagrody, medale, loteria fantowa „Spartakus” dla uczestników IX Biegu Rekreacyjnego i Marszu Nordic Walking i ich rodzin, moc endorfiny i doskonała zabawa to wszystko działo się 25 czerwca na stadionie PCS w Bełchatowie. Głównym Organizatorem Biegu był Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów.
DSC09002
Bieg odbył się pod patronatem i przy wsparciu Urzędu Miasta Bełchatowa, Powiatu Bełchatowskiego, Gminy Bełchatów oraz licznie pozyskanych sponsorów. Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku sportowego, a stadion lekkoatletyczny przy PCS był zapełniony przez kilka godzin zawodnikami i kibicami. Odbyły się biegi dla najmłodszych – słynnych już bełchatowskich Krasnali (do lat 6) na dystansie symbolicznym 100 m – z pomocą i bez pomocy opiekunów, na 200 m pobiegły dzieciaki 7 i 8-letnie, całe okrążenie wokół stadionu PCS do pokonania miały dzieciaki 9-11 letnie, natomiast 600 m było domeną młodzieży 12-15 letniej. Piękna słoneczna pogoda, liczne atrakcje dla dzieciaków, takie jak pokaz aut offroadowych Grupy WYR 4x4, wspólna zabawa z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrzelowie, która zaprezentowała swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy, bieg z maskotką PEC, nie pozwoliły na nudę. Pyszne ciasteczka Lubisie, kolorowe chrupki i słodkie napoje wywoływały uśmiech na twarzy naszych milusińskich.

Zmagania biegaczy biorących udział w zawodach na dystansie 5 km, 10 km oraz marszu nordic walking przyciągnęły zarówno stałych, jak i nowych fanów biegania, a także wszystkich wielbicieli zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Sportową rywalizację poprzedziła wspólna rozgrzewka w rytmie zumby. Start i metę przewidziano na otwartym błękitnym stadionie PCS, ale trasa biegła leśnymi duktami, z piachem, wystającymi korzeniami i podbiegami. Dlatego czasy uzyskiwane przez zwycięzców można uznać za imponujące.

Rozpoczęli biegacze na 10 km. Zwyciężył Łukasz Dolata z Bełchatowa (czas 39:51) , drugi na mecie zameldował się Kamil Ogłoza (40:12), trzecim mężczyzną na mecie okazał się Tomasz Sonciński (41:34). Rywalizacja kobiet na 10 km wyglądała następująco-- wygrała Sylwia Hałaczkiewicz z czasem 51:57, druga była Beata Światłowska (54:17), a najniższym stopniu podium stanęła Anna Ożarek (58:46). Rywalizację ukończyło 67 biegaczy.

Następnie ruszyła główna konkurencja imprezy czyli Rekreacyjny Bieg na 5km. Ten bieg wygrał z bardzo dobrym czasem 19:08 Bełchatowianin Michał Drążek (19:08), wbiegł na metę przed Jakubem Rutkowskim (19:27)i Markiem Ciekańskim (24:49). Rywalizację kobiet zwyciężyła Zuzanna Koch z Bełchatowa ze świetnym czasem 24:22, druga na mecie zameldowała się Olivia Malinowska (24:42) tuż przez Amelią Pawelus (24:49). Bieg ukończyło 69 osób.

Ostatni na trasę wyruszyli amatorzy marszu Nordic Walking. 5 km pętlę jako pierwszy pokonał Michał Osiński z Łodzi, któremu na pokonanie trasy wystarczyło zaledwie 31:01, 40 sekund później na mecie zameldował się Jakub Deląg z Piotrkowa Tryb(31:45). Jako trzeci pojawił się na mecie Arkadiusz Koselski (32:12). Marsz Nordic Walking Kobiet wygrała Iwona Marczewska (37:23), druga przymaszerowała Justyna Zaborska (37:51), trzecia na mecie Agnieszka Krawętek z Bełchatowa (38:12). Pomaszerowało w tej kategorii 57 osób.

Wszyscy biegacze, mali i duzi do walki przystąpili z niezwykłym zaangażowaniem i determinacją. Walka była emocjonująca i wyczerpująca do samego końca. Na zwycięzców czekały bardzo cenne nagrody, piękny medal dla każdego uczestnika oraz pyszna grochówka. Bieg i marsz nordic walking ukończyło ok. 200 osób. Medal Smerfa wywalczyło około 130 dzieciaków.