Niedziela 09 sierpnia 2020

Matura 2019 - wyniki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Znamy wyniki tegorocznych matur. W szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu na 512 zdających, pozytywnym wynikiem matury może pochwalić się 464 absolwentów techników i liceów.
zdjęcie
Wyniki matur 2019 były oczekiwane przez tegorocznych maturzystów właściwie od momentu, w którym zakończyli pisanie ostatniego egzaminu. Aby zdać egzamin dojrzałości, trzeba było uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 procent punktów możliwych do zdobycia. W przypadku przedmiotów do wyboru nie było progu zaliczeniowego.
Najlepszy wynik egzaminu dojrzałości w tym roku osiągnęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. Zdawalność osiągnęła 100 %, czyli każdy ze 141 maturzystów zdał egzaminy. Dobry wynik osiągnęli także uczniowie II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego zdało 95,2% . Na 126 osób, sześciu osobom się nie udało. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 do matury przystąpiło 148 uczniów, 30 osób nie zdało. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zdawalność uplasowała się na poziomie 61,80% - to znaczy, że na 89 osób, które przystąpiły do matury 55 uczniów egzamin zakończyło z pozytywnym rezultatem. Zaś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie na 9 zdających, 8 maturzystów maturę zdało.
Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki w sierpniu.


                                                                                                                                                                  Źródło: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
← powrót