Czwartek 28 marca 2024

Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego dbają o środowisko

Dwadzieścia siedem ton zebranej makulatury, ponad tysiąc sześciuset uczestników, kilkanaście tysięcy rozdanych sadzonek drzew i krzewów – to efekt sobotniej, ósmej już edycji akcji bełchatowskiego starostwa „Drzewko za makulaturę”. Pierwsi uczestnicy akcji na parkingu przy starostwie czekali już od piątej rano.
główne
- Dziękuję mieszkańcom za tak aktywny udział w akcji zbiórki makulatury – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Budujący jest widok całych rodzin, nawet z małymi dziećmi, przynoszących makulaturę, bo od najmłodszych lat uczymy segregacji odpadów i dbałości o środowisko naturalne.

Akcja „Drzewko za makulaturę” organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, bełchatowskie nadleśnictwo i spółkę Eko-Region. W dotychczasowych ośmiu edycjach akcji mieszkańcy powiatu oddali ponad 220 ton makulatury, a w przydomowych ogródkach posadzili już ponad sto tysięcy sadzonek drzew i krzewów, które otrzymali od starostwa i nadleśnictwa. Szacuje się, że tona makulatury użyta do produkcji papieru ,,ratuje" od wycięcia aż 17 drzew. Dzięki mieszkańcom powiatu bełchatowskiego aż 3740 drzew zachowało życie.

Krzysztof Borowsk
Rzecznik prasowy