Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego dbają o środowisko

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Dwadzieścia siedem ton zebranej makulatury, ponad tysiąc sześciuset uczestników, kilkanaście tysięcy rozdanych sadzonek drzew i krzewów – to efekt sobotniej, ósmej już edycji akcji bełchatowskiego starostwa „Drzewko za makulaturę”. Pierwsi uczestnicy akcji na parkingu przy starostwie czekali już od piątej rano.
zdjęcie
- Dziękuję mieszkańcom za tak aktywny udział w akcji zbiórki makulatury – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Budujący jest widok całych rodzin, nawet z małymi dziećmi, przynoszących makulaturę, bo od najmłodszych lat uczymy segregacji odpadów i dbałości o środowisko naturalne.

Akcja „Drzewko za makulaturę” organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, bełchatowskie nadleśnictwo i spółkę Eko-Region. W dotychczasowych ośmiu edycjach akcji mieszkańcy powiatu oddali ponad 220 ton makulatury, a w przydomowych ogródkach posadzili już ponad sto tysięcy sadzonek drzew i krzewów, które otrzymali od starostwa i nadleśnictwa. Szacuje się, że tona makulatury użyta do produkcji papieru ,,ratuje" od wycięcia aż 17 drzew. Dzięki mieszkańcom powiatu bełchatowskiego aż 3740 drzew zachowało życie.

 

Krzysztof Borowsk
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót