Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 20 paździenika 2018

Mikołajki w SOSW

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Ze specjalistycznej, nowej pracowni do terapii EEG Biofeedback korzystają podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie. Uroczystość otwarcia sali odbyła się w Mikołajki, dzień tradycyjnego obdarowywania prezentami.
zdjęcie
Sala do terapii EEG Biofeedback to wyjątkowe miejsce, w którym będą pracować nauczyciele ze swoimi podopiecznymi. Najważniejszym jest jej specjalistyczne wyposażenie. Elektrody, podczepione do głowy osoby diagnozowanej, pozwalają na czytanie z wykresu, który pojawia się na ekranie monitora, czy badane dziecko jest skupione na danej grze czy nie. Biofeedback jest metodą terapii, która za pomocą techniki sprzężenia zwrotnego, umożliwia obserwowanie aktualnych procesów fizjologicznych organizmu. Otwarciu sali towarzyszyło gwarne, mikołajkowe spotkanie z udziałem gości. Najważniejszy z nich, św. Mikołaj, pojawił się w sali dość nietypowo, bo wchodząc przez okno. Wychowankowie SOSW przygotowali wiersze, piosenki i wspólne zabawy z publicznością. Tego dnia placówka wzbogaciła się w drobny sprzęt sportowy, kupiony przez starostwo.
A.Zawodzińska
Zespół PR
← powrót