Czwartek 25 kwietnia 2024

Mikołajkowy uśmiech najlepszym lekarstwem

Powiatowa maskotka – Gryfinek, wcielił się w rolę świętego Mikołaja i wraz z Waldemarem Wyczachowskim, starostą bełchatowskim, odwiedził małych pacjentów oddziału chirurgii dziecięcej i oddziału pediatrycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, częstując słodkościami.

glowne
Starosta wspólnie z dr n. med. Pawłem Skoczylasem, dyrektorem placówki oraz Gryfinkiem, częstowali pacjentów słodyczami i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia.

- Widać, że takie odwiedziny, taki drobny upominek, sprawiają dzieciom radość i choć na chwilę pozwalają oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i choroby – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - A przytulenie do Gryfinka to dla niektórych dzieciaków forma szybkiej terapii.

Rzeczywiście, dzieci z radością i niedowierzaniem reagowały na pojawienie się w salach nietypowego gościa, który w dodatku częstował ich czekoladowymi mikołajkami.

- W naszym szpitalu staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki pobytu, aby wizyta w placówce jak najlepiej się im kojarzyła, mimo uciążliwości leczenia – mówi Paweł Skoczylas, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. - Stąd różnego rodzaju akcje, które mają za zdanie umilić czas pobytu i leczenia.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy