Wtorek 16 kwietnia 2024

Mistrzostwa Świata Nordic Walking Bełchatów 2020

Powiat Bełchatowski, Miasto Bełchatów, ONWF (World Original Nordic Walking Federation) i Klub Sportowy NWPL (Nordic Walking Polska) wspólnie zorganizują wydarzenie sportowe jakiego jeszcze na naszym terenie nie było - Mistrzostwa Świata Nordic Walking Bełchatów 2020.
222
W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk, wiceprezydent miasta Bełchatowa Łukasz Politański, Marcin Szulc Nordic Walking Poland, Krzysztof Marczak Nordic Walking Bełchatów i za pośrednictwem skypa z Finlandii Marko Kantaneva – twórca tej dyscypliny.

Impreza zorganizowana zostanie w dniach 20-21 czerwca 2020 r na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie i terenach leśnych przyległych do PCS. Planowana ilość zawodników – 600 – 700 osób. Do startu uprawnieni są wszyscy chętni amatorzy i profesjonaliści, którzy zgłoszą swój udział w zawodach na poszczególnych dystansach: 5, 10, 21 km.

Został podpisany list intencyjny pomiędzy powiatem, miastem, a Nordic Walking Poland na podstawie którego, to prestiżowe wydarzenie będzie zorganizowane na naszym terenie, to dla nas ogromny zaszczyt-podkreśla Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski. Zostaliśmy docenieni i wyróżnieni na arenie międzynarodowej.

Chcemy stworzyć najbardziej spektakularne wydarzenie roku-podkreśla Marcin Szulc ze Stowarzyszania Nordic Walking Poland. Organizacja tak dużej imprezy nie jest łatwa, ale zaangażowanie wszystkich stron, duże doświadczenie, odpowiednie zaplecze m.in. sportowe jest najlepszym gwarantem, że wszystko będzie na najwyższym poziomie.

To olbrzymia przyjemność jako reprezentant ONWF, współpracować kolejny rok z Nordic Walking Poland. Jestem z Wami całym sercem, wspieram, a współtworzony przez nas Puchar Świata i Mistrzostwa Świata, dla wszystkich uczestników będą na pewno niesamowitą sportową przygodą- zaznaczył Marko Kantaneva

O dokładnej trasie, szczegółowym harmonogramie wydarzenia będziemy informować na bieżąco.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds.Promocji