Sobota 20 kwietnia 2024

Młodzieżowy Turniej Rugby

W niedzielę 20 października, młodzi rugbiści z Rugby Club Bełchatów mieli okazję sprawdzić swoje siły w Młodzieżowym Turnieju Rugby pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego. Rozgrywki „jajowatą piłką” odbyły się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu.
FB_IMG_1571582292967
Młodzi rugbiści stoczyli pojedynki w kategoriach wiekowych, młodzik i kadet, zarówno w olimpijskiej jak i klasycznej odmianie Rugby. Po skończonym turnieju, każdemu zawodnikowi został wręczony pamiątkowy medal, a najlepszym drużynom zostały wręczone puchary.

A wyciężyli:
1. Kadeci z Nowej Huty
2. Rugby Club Bełchatów
3. NHRK Kraków

Turniej sędziował pan Michał Czerwiowski z Łodzi, obsługa medyczna poza drobnymi stłuczeniami nie odnotowała poważnych urazów. O pyszny poczęstunek w postaci ciast i owoców zadbali rodzice zawodników. Ponadto na bocznym boisku rozegrano kilka meczy kontrolnych najmłodszych zawodników z kategorii ,,Mini Żak''

Marek Stojek
Rugby Club Bełchatów