Piątek 26 kwietnia 2024

Most do przebudowy

W tym roku ruszy przebudowa mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej w Bełchatowie, która jest drogą powiatową. Starostwu udało się pozyskać ponad pół miliona dotacji na ten cel. O szczegółach inwestycji na konferencji prasowej mówił Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski.
główne
- Most wymaga gruntownego remontu i przebudowy, każdego dnia przejeżdżają po nim setki samochodów o mniejszym lub większym tonażu – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Jestem zadowolony, że udało się nam pozyskać dotację na ten cel w wysokości 570 tysięcy złotych, co nie było łatwym zadaniem, jednak wysiłkiem wielu pracowników starostwa osiągnęliśmy sukces. Przebudowa mostu jest elementem większej inwestycji – gruntownej przebudowy ulicy Cegielnianej, na odcinku od ulicy Czaplinieckiej do ulicy Pabianickiej, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowców.

Inwestycję przebudowy mostu realizować będzie Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie, który wyłoni w przetargu wykonawcę o prac i przygotuje organizację ruchu na czas remontu. Początek prac planowany jest na koniec wakacji, a ukończenie jeszcze w tym roku.

- Całość prac związanych z przebudową mostu to koszt 1,8 mln złotych – mówi Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski. - W ramach przebudowy most zyska nowe parametry, droga zostanie poszerzona do 7 metrów, a oprócz tego po stronie północnej drogi powstanie 2,5 metrowa ścieżka rowerowa, po południowej 2 - metrowy chodnik. W kolejnych latach planowana jest dalsza przebudowa ulicy Cegielnianej, o kosztorysowej wartości 12 milionów złotych.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy